O nás

Jsme mála chovná stanice Mainských mývalích koček z pardubického kraje, registrovaná u FIFE. Našim cílem je především odchovávat krásná a hlavně zdravá koťátka. Naši miláčci mají volný pohyb po celém domě a ve venkovní voliéře, jsou plnoprávnými členy naší rodiny.
Krmíme pouze kvalitními suchými krmivy, syrovým masem a občas konzervami a kapsičkami. Pravidelné očkování a veterinární prohlídky jsou samozřejmostí.

Celý náš život je spojen se zvířátky, hlavně s kočičkami. Není dne kdybych neměla v náručí kočičku. Jako malá jsem se s mamkou věnovala chovu perských koček. Po přestěhování do vlastního domu jsem postupně zachraňovala kočičky a snažila jsem se jim dát to nejlepší. Bohužel skoro vždy, když jsem kočičky vypiplala z nejhoršího, skončil jejich život předčasně. Takto se to stále opakovalo do té doby, když jsem přišla i o Bertíka, který všem nástrahám odolával skoro 7 let. Doma nám zůstala už jen patnáctiletá Eliška a desetiletý Čertík. Ani jeden z nich neměl potřebu mazlení a já zjistila, že bez kočičí náklonosti nedokážu žít. Netrvalo dlouho a jeli jsme se podívat na koťátka do chovné stanice Aurum Bohemica. Jeli jsme pro jedno koťátko a z jednoho koťátka nakonec byli dvě kočičky Fran a Edith.

Tím to vše začalo, doslova nás to pohltilo a dnes si už nedokážeme život bez našich miláčků představit. Jsou to úžasná stvoření, která nás naplňují každý den.

Naše velké poděkování patří super kamarádce Monice Netolické, která nám stále pomáhá. Je to úžasný člověk a já jsem ráda, že jsem měla možnost ji poznat. Moni velké díky za vše co pro nás děláš a také díky za poklady, které jsi nám svěřila!

 

O plemeni

Mainská mývalí kočka je masivní, robustní kočka. Je to jedno z nejstarších amerických plemen. Patří mezi přírodní, polodlouhosrsté plemeno. Samičky jsou poněkud menší než samečkové. Pomalu dospívají, plné velikosti dorůstají až po třetím roce.

Mají velice příjemnou a přátelskou povahu. Jsou to hraví a rozkošní domácí mazlíčci. S lidmi jsou schopny navázat velmi pevný vztah. Mají rády děti. Mainské mývalí kočky většinou bývají velice umazlené. Jejich přítulnost je pro ně typická. Samozřejmě, každá kočka je svou povahou jedinečná, a tak se i mezi nimi najdou takové, které dávají přednost nikoliv chování v náručí majitele, ale spíše uvelebení se v jeho těsné blízkosti. Ráda se zapojí do všech aktivit svého majitele. Je velmi hravá a její hravost jí většinou vydrží po celý život. Velice dobře se snáší s ostatními kočkami, dokonce i se psy.